Běšiny - Hrádek A 2:2 (0:2), PK: 5:3

19.10.2013 11:05

Do tohoto utkání nastupovala obě mužstva oslabena o některé hráče ze základních jedenáctek.U domácích to byli V.Matějka a J.Vítovec(prac.povinosti) a hostů V.Holeček,Oliva(oba v trestu)aD.Kojzar,Brabec.J.ml.(nemoc).Tak se v roli klasického stopera objevil na hřišti nestor pošumavských trávníků a  trenér hostujícího družstva Jirka Brabec.Také možná proto měli hrádečtí raketový nástup a hned v 11.min.se ujali vedení L.Kutilem ml.,který se trefil přesně z VPK.Domácí začátek zápasu nezastihl v ideálním rozpoložení a proto také ve 20.min inkasovali podruhé,to když si našel odražený míč asi tak metr za šestnáctkou kapitán hostů Z.Kodýdek a pohotovou střelou navýšil skore na 2:0 pro hosty.Běšinští se po této sprše sice zlepšili,ale ke golové radosti to nevedlo,ba ani šance nepřicházeli.Tak skončil první poločas.Do druhé půle nastupovali domácí s touhou něco udělat s nepříznivým vývojem utkání a první změnou bylo střídání Š.Janoštáka F.Petrželkou.Tento tah se domácímu trenérovi Z.Kolářovi vyplatil,protože ve druhé půli se domácí mužstvo zvedlo a soupeře přehrávalo,leč dlouho hrádecká obrana odolávala i díky stoperům(Brabec,Holeček.R),kteří veškeré vysoké míče s jistotou odvraceli.V.70.min po rohovém kopu Z.Koláře ml.,netrefil branku o několik centimetrů havou T.Matějka,a tak přišla 73.min,kdy si právě jeden odhlavičkovaný balon na hranici vel.vápna našel F.Petrželka,vystřelil,ale míč směřoval někam do zámezí,jenže mírně dezoirentovaný R.Holeček do toho pokusu vložil nohu a tečoval míč přesně do protipohybu brankáře Ryby 1:2.A neštastná desetiminutovka pro hrádecké pokračovala.V 78.min rozehrával Z.Kolář VPK pomalu od půlicí čáry a rozehrál ho směrem na hostující branku,míč směřoval téměř do středu branky a hostující brankář ho chtěl konečky prstů jen přehodit nad břevno,ale k údivu všech,balon tečoval jen do břevna a od toho se mu odrazil do hlavy a za brankovou čáru!!2:2.Od tohoto okamžiku si obě dvě družstva víceméně hlídala tento stav a utkání dospělo k penaltovému rozstřelu.A domácím se tato disciplína poměrně daří,také dnes si připsali jeden plusový bod navíc a na penalty vyhráli 4:3.Proměnili:Z.Kolář ml.,S.Vítovec,J.Vališ a F.Petrželka,nadal T.Matějka.U hostů proměniliL.Kutil st.,Švelch,Marián a neproměnili J.Brabec a R.Holeček.

Trenér hostů J. Brabec k utkání s nadsázkou uvedl:,,Dáme venku čtyři goly a vezeme jen bod"

Obě mužstva chválí za předvedený výkon pana rozhodčího Lažánka z Klatov.

Sestava:Valdman.L.-S.Vítovec,Z.Kolář ml.,D.Mayer,J.Vališ-R.Bulka,F.Mayer(78.M.Brůha)T.Matějka,M.Ceplecha-Š.Janošták(45.F.Petrželka,M.Vališ